Hemorojus: kaip gydytis?

Hemorojus: kaip gydytis?

Ką vadiname hemorojumi? Išeinamosios angos kanaluose kraujagyslės sudaro tankoką kraujagyslinę pagalvėlę,  kuri kitaip yra vadinama hemoroidais. Tokie įprasti visų žmonių organizmuose pasitaikantys dariniai padeda visiškai užsiskliausti išeinamajai angai, tik dėl visokių ypatybių, didinančių spaudimą pilvo srityje, tokie rezginiai auga, hipertrofuoja, tad gali įtakoti kraujavimą, skausmą bei kitus pačius įvairiausius nemalonius pojūčius išeinamosios angos srityse. Gera žinia ta, kad hemorojus gali būti išgydomas bet kurioje jo stadijoje.

Atsiradimo priežastys

Hemorojus – ganėtinai dažnai pasitaikantis susirgimas, tik, deja, apie tai dauguma žmonių vis dar nenori garsiai apie tai kalbėti. Vieni yra įpratę slėpti šią problemą, vengia ieškoti gydytojų pagalbos. Visgi ligą nustačius reikiamu metu, gydymas galėtų tapti gerokai paprastesnis.

Šios ligos pasireiškimo priežastys nėra visiškai žinomos. Neretai sakoma, jog hemorojų gali įtakoti netgi gyvenimo būdas: vidurių užkietėjimas, pasunkėjęs tuštinimasis ar ilgas, užsitęsiantis stanginimasis. Jo pasireiškimui įtakos neginčytinai turi negeri mitybos įpročiai, menkas skaidulų kiekis mitybos racione, skysčių stoka. Esant nesubalansuotai mitybai pasireiškia vidurių užkietėjimas, kyla noras stangintis tuštinimosi metu – taip skatinami hemorojaus simptomai. Be jau išvardintų priežasčių, susirgimą skatina negebėjimas sureguliuoti savo svorio, nepakankamas judrumas, ilgas sėdimas ir stovimas darbas, nėštumai, sunkumų kilnojimas, genetika, jungiamojo audinio nepakankamas tvirtumas.

Žmonės nėra vienodu, jų audinių struktūros nevienodos. Pastebima, jog kai giminėje kažkas serga tokia liga, labai tikėtina, ji kamuos ir artimiausius giminaičius.

Hemorojaus atpažinimas

Esminiai hemorojaus simptomai – kraujas tuštinimosi metu (ypač, kai kraujas raudonas). Taipogi neretai juntamas nepatogumas, niežulys, tempimas išeinamosios angos srityje. Kitas, ne taip dažnai pasitaikantis simptomas – išaugusio hemoroidinio mazgo kritimai iš išangės kanalų.

Ko griebtis, pasireiškus pirmiesiems hemorojaus simptomams, geriausia galėtų atsakyti gydytojai proktologai. Jie išklausys nusiskundimus, diagnozuos ligos trukmę, jei bus reikalas – atliks išeinamosios angos apžiūrą, bus atliktas tyrimas pirštu bei endoskopu ištirtas išangės kanalas. Tuomet, kai įtariama kita liga, gydytojas proktologas nukreipia papildomam išsamiam ištyrimui.

Hemorojus išgydomas

Šios ligos gydymą lemia jo stadija. Paskutiniais metais vyrai ir moterys yra jau įpratę rūpintis savo sveikata, o neretai (apie trys iš keturių) pacientai linkę kreiptis tuomet, kai juos kamuoja dar tik pradiniai hemorojaus simptomai, tad tuomet dar įmanoma padėti paprasčiausiai pasikonsultavus apie gyvenimo būdo pakeitimą ir mitybą, panaudojus įvairias žvakutes, vaistus.

ATKREIPKITE DĖMESĮ